07. 11. 2018

Plánované třídní schůzky: 24.9.2018 19.11.2018 15.4.2019 Pokud není tř ...více
06. 11. 2018

Pozvánka na seminář

Dne 6. 11. 2018 od 9.00 do 18.00hod. se v ústeckém muzeu koná akce "Jak na společ ...více
05. 11. 2018

Prázdniny v Itálii

ITÁLIE Lido degli Estensi      kemp Mare Pineta 12. - ...více
02. 10. 2018

Schůzka třídních důvěrníků

Termín následující schůzky: 12.11. Schůzka třídních důvěrníků se zpravidla koná  ...více

Žákovský parlament

Školní žákovský parlament byl založen na naší škole v květnu roku 2008, jeho koordinátorem a rádcem je Eva Radimská. Parlament schválil Žákovskou ústavu a všichni zástupci tříd od třetích do devátých skládají každoročně slib ve znění: „Slibuji, že budu zachovávat Žákovskou ústavu. Slibuji na svou čest, že svůj úkol budu vykonávat v zájmu všech žáků podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“. Každoročně si volí svou žákovskou radu. Prvním předsedou byl Pavel Caithaml, pak Denisa Pavelková, Anna Macháčková, Anežka Marková, Eliška Farová, Eliška Hlavová, Barbora Štolfová, Anna Chalupecká. Současným předsedou je Kryštof Hanžl.

Žákovský parlament se schází 1x měsíčně, kromě toho 2x ročně na Nočním jednání Žákovského parlamentu. Celoročně spolupracujeme s redaktory našeho časopisu Sosákova pětka, s redaktory rozhlasového vysílání Ranní dvacítka a s Ústeckým parlamentem dětí, kde máme svého zástupce Jakuba Lörince.  Kontrolujeme i schránku důvěry, kam děti mohou dávat návrhy, nápady, přání do rozhlasového vysílání, ale i dotazy, stížnosti a prosby.

Zajišťujeme a pomáháme při organizaci akcí:

• Hurá do školy 1. září
  • Představ svého zvířecího kamaráda
  • Deskohraní v Praze – logické hry
  • Drakiáda
  • Zajišťujeme projekt "Den plný her"
  • Lampiónový průvod
  • Mikuláš
  • Den otevřených dveří a zápis do 1. tříd
  • Školní ples pro deváťáky
  • Vojnovičovka má talent – návrh vznikl předloni  od žáků na prvním Nočním jednání sněmu. Loni proběhl druhý ročník.
  • Účast na všech Jarních i Podzimních Ústeckých dětských slyšeních.
  • Každoročně pořádáme pro naše děti o prázdninách tábor v Chorvatsku.
  • Spolupracujeme se ZOO, kromě jiného jsme adoptovali sovičky a teď máme v plánu adoptovat surikatu.

Na nočních jednáních upevňujeme vztahy mezi žáky všech věkových kategorií, děti se znají, spolupracují a hrají si spolu. Za dobu naší činnosti je čím dál více vidět, jak jsou děti samotné schopni připravit a zorganizovat akci, mají různé nápady na zlepšení, dokážou komunikovat nejen mezi sebou, ale i veřejně. Vždy uděláme kus práce, pak si zahrajeme, zazpíváme,  pobavíme se a na jaře i opečeme vuřty. Vztahy mezi dětmi jsou vidět i ve škole, kde vidíme, jak se zdraví a pomáhají si malí i velcí žáci. Máme z našich dětí radost.

Zápisy z našich schůzek zde.

více informací:

spdm-vojnovicova.webnode.cz

Video - Noční zasedání žákovského parlamentu:

www.nasevirtualniskola.cz