02. 10. 2018

Schůzka třídních důvěrníků

Schůzka třídních důvěrníků se bude konat v úterý 2.10.2018 v 17:30 v bývalé sborovně š ...více
14. 09. 2018

Sběr papíru

Základní informace k organizaci sběru papíru pro tento školní rok zde. ...více
13. 09. 2018

Nabídka sportovních kurzů

Nabídka sportovních kurzů se ZŠ Vojnovičova 2018/2019:   LVK-I. – TELNICE ...více
22. 08. 2018

Přijmeme učitele/ku prvního stupně

Do svých řad rádi přijmeme kolegu/yni pro výuku dětí na prvním stupni. Zájemci, kontak ...více

Žákovský parlament

Školní žákovský parlament byl založen na naší škole v květnu roku 2008, jeho koordinátorem a rádcem je Eva Radimská. Parlament schválil Žákovskou ústavu a všichni zástupci tříd od třetích do devátých skládají každoročně slib ve znění: „Slibuji, že budu zachovávat Žákovskou ústavu. Slibuji na svou čest, že svůj úkol budu vykonávat v zájmu všech žáků podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“. Každoročně si volí svou žákovskou radu. Prvním předsedou byl Pavel Caithaml, pak Denisa Pavelková, Anna Macháčková, Anežka Marková, Eliška Farová a Eliška Hlavová

Žákovský parlament se schází 1x měsíčně, kromě toho 2x ročně na Nočním jednání Žákovského parlamentu. Celoročně spolupracujeme s redaktory našeho časopisu Sosákova pětka, s redaktory rozhlasového vysílání Ranní dvacítka a s Ústeckým parlamentem dětí, kde máme svého zástupce Jakuba Lörince.  Kontrolujeme i schránku důvěry, kam děti mohou dávat návrhy, nápady, přání do rozhlasového vysílání, ale i dotazy, stížnosti a prosby.

Zajišťujeme a pomáháme při organizaci akcí:

• Hurá do školy 1. září
  • Představ svého zvířecího kamaráda
  • Deskohraní v Praze – logické hry
  • Drakiáda
  • Zajišťujeme projekt "Den plný her"
  • Lampiónový průvod
  • Mikuláš
  • Den otevřených dveří a zápis do 1. tříd
  • Školní ples pro deváťáky
  • Vojnovičovka má talent – návrh vznikl předloni  od žáků na prvním Nočním jednání sněmu. Loni proběhl druhý ročník.
  • Účast na všech Jarních i Podzimních Ústeckých dětských slyšeních.
  • Každoročně pořádáme pro naše děti o prázdninách tábor v Chorvatsku.
  • Spolupracujeme se ZOO, kromě jiného jsme adoptovali sovičky a teď máme v plánu adoptovat surikatu.

Na nočních jednáních upevňujeme vztahy mezi žáky všech věkových kategorií, děti se znají, spolupracují a hrají si spolu. Za dobu naší činnosti je čím dál více vidět, jak jsou děti samotné schopni připravit a zorganizovat akci, mají různé nápady na zlepšení, dokážou komunikovat nejen mezi sebou, ale i veřejně. Vždy uděláme kus práce, pak si zahrajeme, zazpíváme,  pobavíme se a na jaře i opečeme vuřty. Vztahy mezi dětmi jsou vidět i ve škole, kde vidíme, jak se zdraví a pomáhají si malí i velcí žáci. Máme z našich dětí radost.

Zápisy z našich schůzek zde.

více informací:

spdm-vojnovicova.webnode.cz

Video - Noční zasedání žákovského parlamentu:

www.nasevirtualniskola.cz