04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti ...více
20. 10. 2020

Poradenství a psychologická pomoc

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut Týká se vás ...více
13. 10. 2020

Rozvrhy-distanční výuka

Vážení zákonní zástupci, z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny základní školy v obdob ...více
06. 10. 2020

Tvoříme nové webové stránky

V současné době pracujeme na zcela nové podobě školních webových stránek. Děkujeme za ...více

Žákovské školní vysílání „Ranní dvacítka“

Na ustavující schůzi našeho Žákovského parlamentu jsme dostali nápad, že bychom mohli zpříjemnit našim žákům i zaměstnancům školy vstup do každého dne ranním vysíláním školního rozhlasu. Tento nápad se nám líbil a dostal podporu i  od naší paní ředitelky. Proto jsme začali vysílat v září roku 2009. Zpočátku jsme se potýkali s technickými i organizačními problémy, ale chuť nás neopouštěla a radost z každého vysílání byla čím dál větší. Za tu dobu se naši žáci velmi zlepšili v slovním projevu, komunikaci i jistotě při veřejném vystupování.

Naše každodenní vysílání začíná v 7:40. příchodem dětí do školy. V pondělí, středu a pátek vysíláme dětské písničky, v úterý a ve čtvrtek písničky pro starší spolužáky. Každý den se všichni dozví aktuality, akce ve škole, informace, počasí i přání k narozeninám či svátkům. Všichni mají možnost požádat moderátory o zahrání písně na přání. Pokud navštíví naši školu nějaký host, pozveme ho do redakce a vedeme s ním rozhovor, který slyší celá škola. V redakci pracují žáci, kteří zajišťují technické zabezpečení a další, kteří zajišťují mluvené slovo. Schází se každý den v 7:15, připraví se a vysílají čím dál samostatněji.

Víme, že na žádné škole takovou možnost děti nemají, naše děti vysílají rády, váží si toho, a protože pro ně není vystupování před publikem nic nového, mají i úspěch na různých mediálních  soutěžích.

klub@zsvojnovicova.cz