Občanské sdružení při ZŠ Vojnovičova, Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5 ...více
12. 02. 2018

NABÍDKA sportovních kurzů

LVK-I. – TELNICE (příměstský kurz: zimní pobyt v horách s lyžařským výcvikem ...více
20. 12. 2017

Bruslení 7.AC

sraz: Bukov-RONDEL V 8.00, vhodné oblečení a ochranné pomůcky, návrat: Lipová cca 11.45 ...více
18. 12. 2017

Vánoční trhy

18.12., 19.12. a 20.12. probíhají školní vánoční trhy v prostorách vstupního vestibulu ...více

Charakteristika školní družiny (ŠD) a školního klubu (ŠK)

Obě školská zařízení naší školy zajištují zájmové vzdělávání pro všechny žáky školy. ŠD pro žáky do třetích tříd a ŠK pro všechny ostatní. Náplní obou zařízení je rozvoj všech stránek osobnosti žáků, uspokojování a kultivace jejich rozmanitých potřeb a zájmů. Zájmové vzdělávání probíhá ve dnech školního vyučování, ve dnech ředitelského volna, a také o víkendech v případě konání družinových či klubových akcí. Ve ŠD jsou děti rozděleny do jednotlivých oddělení většinou podle tříd tak, aby byla zachována kontinuita sociální skupiny v ročníku. ŠK poskytuje naplnění volného času převážně zájmovými činnostmi a svým obsahem navazuje na zájmové činnosti rozvíjené ve ŠD s přihlédnutím k věku a individuálním potřebám starších žáků. Mezi pravidelné činnosti ŠK patří každodenní ranní vysílání školního rozhlasu, vydávání školního časopisu Sosákova pětka a práce školního sněmu. Pod ŠK jsou organizovány všechny zájmové kroužky /výtvarné, sportovní, jazykové, hudební, dramatické a jiné/.  Provoz obou školských zařízení je zajištěn nejen na základní škole, ale i na odloučeném pracovišti. Počet oddělení ŠD je aktuálně přizpůsoben počtu přihlášených dětí v příslušném roce. Týdenní a denní skladba zájmových činností je ve ŠD nastavena tak, aby splňovala požadavky duševní hygieny, střídají se klidné a náročnější činnosti, práce i odpočinek, organizované i spontánní činnosti. Ve ŠD je činnost spíše řízená - děti se učí například sebeobsluze, tvořivosti, hodně relaxují a formou didaktických her a vědomostních soutěží se připravují na vyučování jinak. Ve ŠK mají všichni žáci možnost se připravovat na vyučování s pomocí vychovatelek, pod dohledem využívají prostory školy podle svých zájmů a potřeb, a činnosti jsou spíše spontánnější.  Činnosti obou zařízení se řídí Vnitřními řády ŠD, ŠK. Výběr a výši poplatků za provoz určuje Směrnice pro stanovení poplatků ŠD, ŠK. Náplň činností ŠD, ŠK je vymezena Vzdělávacími programy pro zájmové vzdělávání, ze kterých vychází roční plán ŠD, ŠK a měsíční plány.

Další informace:

• Informace k provozu ŠD, ŠK jsou v sekci „JSEM RODIČ -> Školní družina a Školní klub“.
  • Řády, směrnice, plány, školní vzdělávací plány jsou v sekci „DOKUMENTY -> Řády školy, ŠD, ŠK“.