31. 08. 2019

Rezignace ředitele školy

Ke dni 31.08.2019 rezignovala ze zdravotních důvodů na funkci ředitele školy PaedDr. A ...více
30. 08. 2019

Informace o školním roce 2019/20

Vážení rodiče, informace o průběhu školního roku 2019/2020 naleznete v informační ...více
28. 08. 2019

Schůzky rodičů: obecné informace

Plánované třídní schůzky: 23. 9. 2019 18. 11. 2019 20. 4. 2020 Pokud n ...více
03. 04. 2019

Schůzka třídních důvěrníků

První schůzka důvěrníků pro tento školní rok proběhne 30.9. 2019. Termín následující s ...více

Projekt „Zlepšujeme komunikační dovednosti“

Na jaře 2015 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výzvu č. 56 k předkládání žádostí o finanční podporu individuálních projektů ostatních pro oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Naše škole se zapojila a začátkem léta 2015 začala realizovat projekt „Zlepšujeme komunikační dovednosti“. Z nabídek výzvy jsme využili možnost podpory výjezdu našich učitelů a žáků do zahraničí a tvorby tzv. čtenářských dílen.

V létě vyjeli 2 naši učitelé na jazykový pobyt na Maltu, na podzim pak vyjelo 40 našich žáků se 4 učiteli na stejný typ zájezdu a v průběhu celého 1. pololetí byly realizovány čtenářské dílny.

Celý projekt je pro celou školu nepochybně velkým přínosem.

Přínos čtenářských dílen

Realizace jednotlivých dílen výrazně pomohla propagaci naší nové školní čítárny, žáci si několikrát týdně můžou zapůjčit knihy. Přítomnost knih ve třídě a dostupnost v čítárně pozitivně posílila zájem o čtenářství. Realizované aktivity ukázaly další využití čítárny, větší zapojení beletrie i populárně naučné literatury do aktivit vzhledem ke klasickým učebnicím.

Fotografie čtenářské dílny najdete zde.

Výlet na Maltu

Celkem 44 žáků naší školy se zúčastnilo jazykově vzdělávacího pobytu na Maltě částečně financovaného z fondů EU. Pedagogický dozor zajišťovali 4 pedagogové - Mgr. Andrea Krobová, Mgr. Lenka Brůhová, Mgr. Gabriela Vrkočová a Mgr. Eva Formánková.

V sobotu 14. 11. jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili autobusem na letiště do Drážďan, odkud jsme se letecky s přestupem v Mnichově přesunuli na Maltu. Kolem poledne jsme přistáli v hlavním městě Malty - Valletta. Ještě před ubytováním jsme šli společně s naším průvodcem Georgem na orientační procházku po městečku Sliema, kde jsme byli ubytováni. Po ubytování v hotelu jsme se vydali na výlet lodí přes zátoku do hlavního a historického města Valletta.

V neděli jsme se po bohaté snídani vydali na celodenní výlet na ostrov Gozo, kam jsme jeli trajektem z městečka Cirkewwa.  Na ostrově jsme navštívili několik zajímavých míst a památek. Například památku UNESCO Ggantija Temples, pevnost Cittadella, zátoku s Azure Window a otužilci se dokonce vykoupali na krásné pláži Red beach.

V pondělí nás čekala první návštěva školy a rozřazovací test. Po vyučování jsme jeli na výlet do dvou historických měst Rabat a Mdina. Kde jsme měli možnost navštívit proslulou sklárnu a katakomby.

V úterý jsme po výuce vyrazili na další výlet, tentokrát do Národního Aquaria Qawra. Zde nás asi nejvíce zaujal podvodní tunel, kde jsme se cítili jako v hlubokém oceánu, ryby plavaly všude kolem nás.

Středa byl poslední den našeho pobytu na Maltě. Šli jsme naposledy do školy, dostali jsme certifikáty. Na hotelu jsme dostali obědové balíčky a pak už nás čekala jen dlouhá cesta.

Domů jsme dorazili unavení, ale plní dojmů a nových zkušeností, které se určitě budou hodit v jazyce i v běžném životě.

Fotografie z akce najdete zde.