04. 01. 2021

Aktuální informace k obědům

Sledujte, prosím, aktuální změny nabídek oběda v systému na stránce www.strava.cz, čís ...více
30. 12. 2020

Rozvrhy - distanční výuka

Vážení zákonní zástupci, pro období 4. 1. 2021 - 10. 1. 2021 platí pro výuku 3. - ...více
04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti ...více
20. 10. 2020

Poradenství a psychologická pomoc

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut Týká se vás ...více

Projekt iKid

Jedná se o výchovně vzdělávací program, jehož smyslem je podpořit na školách rozvoj kreativity a inovativního myšlení dětí a umožnit jim zážitkovou formou získat podnikatelské dovednosti. Projekt zastřešuje firma KPMG.

Jde o projekt neziskový, apolitický, postavený na principech dobrovolnictví. Je určen žáků základních škol ve věku 10 – 14 let, kterým nechybí posedlost novými nápady a kteří hledají místo, kde vládne ničím nerušená tvůrčí atmosféra.

Pod vedením učitelů a mentorů – dobrovolníků z byznys prostředí – vytvářejí mladí inovátoři svůj vlastní startup. V průběhu šesti měsíců imitují stejnou cestu, jakou musí projít každý startup nebo úspěšná firma.

Během projektu iKid mají všechny děti možnost účastnit se workshopů a zajímavých exkurzí. Vítězný tým pak čeká návštěva Irska a účast na slavnostním galavečeru České hlavičky v přímém přenosu České televize.

Již druhým rokem jsou vybraní žáci druhého stupně zapojeni do projektu iKid.

V rámci projektu iKid se žáci 8. C domluvili, že vyrobí příruční skládací plošinu po vozíčkáře. Dne 11. 4. jeli na exkurzi do Děčína. První zastávkou byla návštěva ve Svazu pro tělesně postižené, kde se setkali s panem Kumstátem, který dětem poskytl důležité informace týkající se vozíčkářů a jejich potřeb. Další cesta vedla do podniku SEMPRA, která se specializuje na kovovýrobu a pozinkování plechu. Zde si žáci domluvili další spolupráci. A pevně věří, že právě zde jim pomůžou plošinu vyrobit.

V letošním iKidu se žáci ze tříd 7. B a 7. C byli podívat v Teplicích na práci v chráněné dílně v Arkádie. Zde jsme se dozvěděli spoustu věcí, o kterých jsme dosud nevěděli, a také jsme viděli výrobky z této chráněné dílny. O našem projektu jsme dlouho diskutovali, ale nakonec jsme se rozhodli, že pomůžeme našim spolužákům. Náš projekt jsme pojmenovali jako SOSáček. Chtěli bychom vytvořit stránku na internetu, kde lidé budou moci  přispívat a tedy i pomáhat dětem s nějakým problémem či postižením.

  

 

 

Finále soutěže iKid

Dne 2. 6. 2017 jsme reprezentovali naši školu na finále soutěže iKid, která se konala ve firmě KPMG v Praze.

Tento rok se soutěže zúčastnilo 9 týmů z celé ČR a dva týmy byly i z naší školy. Soutěžící vymýšleli inovativní a nové vynálezy pro obchod a společnost, v tom je podporovali jejich učitelé a mentoři.

Naše škola přišla s těmito nápady – tým paní učitelky Humplové (J. Hanč, P. Šímová, Adéla Machovčiaková, A. Phamová, J. Čmuchař a M. Hotový) se sbírkou pro handicapované žáky s názvem SOSášek a náš tým ( K. Herišerová, M. Černíková, Anna Machovčiaková, J. Lörinc, O. Al-Eraidi, V. David), pod vedením paní učitelky Nademlejnské, se skládací rampou pro vozíčkáře. A jak jsme dopadli? Posbírali jsme s naší rampou hned tři ceny – dvě 1. místa – od zaměstnanců KPMG a Hospodářských novin a v hlavní soutěži jsme se umístili na 3. místě.

A co vyhrálo? První místo získala sada nádobí (easy eating) s nakloněným dnem pro handicapované lidi, druhé místo si vybojovala aplikace MegaMysl, která má umožnit snazší učení.

Další nápady byly: expresní sušák na prádlo, záložka Flešhlight, víceúčelová sprcha, samozavlažovací květináč a nástavec, který ve školách zabrání žákům houpání se na židli.

Akce se nám líbila, z Prahy jsme odjížděli spokojení a s pocitem, že jsme vymysleli něco prospěšného pro společnost.

 

                                               Klára Herišerová, Michaela Černíková, 8. C

Napsali o nás

Líbí se vám ranní rozhlasové vysílání?


Ano
5703
Ne
4299

ZŠ Vojnovičova

ZŠ Vojnovičova
Telefon a email vrátnice:
475 669 141
733 737 584
 
Telefon a email sekretariát:
475 669 143
 
Telefon a e-mail jídelna:
733 125 723

Telefon a e-mail družina:
725 415 327
 
Telefon a e-mail školní klub:
601 562 102
klub@zsvojnovicova.cz
 
Telefon a e-mail odloučené pracoviště:
733 737 591

 


ZŠ Vojnovičova


ZŠ Vojnovičova