04. 11. 2020

Pomoc dětem - přístup k online výuce

Znesnáze,  Česko.Digital  a podobné organizace připravily pro děti ...více
20. 10. 2020

Poradenství a psychologická pomoc

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut Týká se vás ...více
13. 10. 2020

Rozvrhy-distanční výuka

Vážení zákonní zástupci, z rozhodnutí vlády ČR jsou všechny základní školy v obdob ...více
06. 10. 2020

Tvoříme nové webové stránky

V současné době pracujeme na zcela nové podobě školních webových stránek. Děkujeme za ...více

Šachy - okresní přebor 2018

Dne 3. prosince se naše škola zúčastnila s poměrně velkou výpravou 21 dětí okresního přeboru v šachu konaného v ústeckém DDM. Letos byla hlavně na 1. stupni očekávána o trochu nižší konkurence a naše týmy jsou poměrně zkušené a vyzrálé i přes mírné oslabení 2. stupně odchodem Davida Russa na SŠ. Hráči i já jsme očekávali postup do krajského kola na obou stupních.

U 1. stupně jsem jako trenér mírně zariskoval a rozdělil jsem našich 6 nejlepších hráčů do 2 týmů s předpokladem, že 4 z nich (v současnosti závodně hrající hráči) budou mít lepší výkon než zbylí 2, kteří závodně nehrají. Zvědavý jsem byl i na naše „B“ týmy a v koutku duše jsem mírně doufal, že by se při nižší konkurenci mohli také prosadit.

Realita – konkurence byla letos na obou stupních výrazně vyšší a zdá se, že se probudily některé školy, které mají ve svých řadách některé občas velmi silné závodní hráče.

Druhý stupeň dle očekávání nepodal špatný výkon a naši hráči se i někdy vzájemně potkávali na předních šachovnicích turnaje. Nicméně výsledný zisk bodů nejlepších 4 hráčů „A“ týmu byl spíše průměrný a konečné 5. nepostupové místo bylo pro hráče i pro mne určitým zklamáním. Po předchozích poměrně úspěšných vystoupeních našeho 2. stupně na krajských kolech budeme letos na této úrovni chybět.

Hráči prvního stupně podali celkově velmi dobrý výkon, ale pro změnu mě jako trenérovi příliš nevyšel risk s rozdělením našich 6 nejlepších hráčů na 2 týmy. Oba nezávodní hráči z „B“ týmu podali lepší výkon než jeden z hráčů „A“ týmu, což nakonec znamenalo celkově „jen“ 3. místo naštěstí ještě postupové. Pokud by všech 6 našich nejlepších hráčů bylo v jednom týmu  a počítali se tedy 4 nejlepší výkony, skončili bychom na 1. místě. Myslím tedy stále, že máme potenciál i na to zopakovat úspěch z předchozího roku a uspět i krajské úrovni.

Dojem z poměrně neúspěšného umístění obou „A“ týmů vylepšují výrazné individuální výsledky některých našich hráčů. Svůj nejlepší životní výkon z okresních přeborů podali hned 4 hráči. Lukáš Huja - 5bodů z 6 partií, dále nezávodní hráč Jan Jeřábek – 4 body z 6 (statečně a rovnocenně bojoval i se závodními hráči), stejný výkon na 2. stupni měl Jindřich Hanč - 4 z 6 a podobný Adélka Tůmová 3,5 z 6 na 2. stupni (je v tuto chvíli jedinou dívkou v naší šachové historii školy, která podala výkon srovnatelný s našimi nejlepšími chlapci). Velmi dobrý výkon podal také Jan Čech a David Mikulenka.

Celkově tedy výprava nebyla tak úspěšná jako v minulých letech, ale důležitý je postup 1. stupně na krajskou úroveň, kde si myslím, že máme ještě co ukázat. Dalším pozitivním faktorem je i viditelný šachový růst některých hráčů. Jako každý rok byl tento turnaj i velkou šachovou školou a zkušeností pro všechny naše hráče.

Podrobnější výsledky z turnajů najdete zde.

Ing. David Hozda

Líbí se vám ranní rozhlasové vysílání?


Ano
5351
Ne
4201

ZŠ Vojnovičova

ZŠ Vojnovičova
Telefon a email vrátnice:
475 669 141
733 737 584
 
Telefon a email sekretariát:
475 669 143
 
Telefon a e-mail jídelna:
733 125 723

Telefon a e-mail družina:
725 415 327
 
Telefon a e-mail školní klub:
601 562 102
klub@zsvojnovicova.cz
 
Telefon a e-mail odloučené pracoviště:
733 737 591

 


ZŠ Vojnovičova


ZŠ Vojnovičova